Hyppää sisältöön

Sophie Irwin

Kuinka hukata lordi 10 päivässä

Lydia Hanworth on seurapiirien määrätietoisin nainen

Sophie Irwinin Kuinka hukata lordi 10 päivässä on hilpeän helmeilevä historiallinen romaani nuoresta naisesta joka ei todellakaan anna seurapiirien määrätä kohtaloaan

Lordi Ashford on rikas ja komea, ja kaikki Englannin naiset haluavat naimisiin hänen kanssaan. Harmi vain, että hän on kosinut neiti Lydia Hanworthia, ainoaa naista, joka ei halua hänen kanssaan naimisiin.

Perheensä painostamana Lydia hyväksyy kosinnan, vaikka ei voisi koskaan rakastaa niin ylimielistä ja kireää miestä kuin Ashford. Kun kihlauksen julkistamiseen on enää kymmenen päivää aikaa, Lydia päättää tehdä kaikkensa päästäkseen miehestä eroon. Vaikka se tarkoittaisi, että hänen täytyy olla huonotapainen, kammottavasti pukeutunut, tyhjäpäinen ja niin uskomattoman ärsyttävä ja epätoivoisen vastenmielinen, että Ashford vielä katuu sitä päivää, jolloin hän koskaan tapasi Lydian. Vedenpitävä suunnitelma, vai mitä?

Kolmas Seurapiirineidon opas -romaani Kuinka hukata lordi 10 päivässä on riemastuttavan kupliva herkkupala kaikille pukudraamojen ja Bridgertonin faneille.

Osta teos

Sophie Irwin

Sophie Irwin on Dorsetissa syntynyt englantilaiskirjailija. Kirjallisuutta opiskellut Irwin vie kirjojensa lukijat aikaan, jolloin tanssilattiat olivat kuin taistelukenttiä. Hänen esikoisteoksensa Seurapiirineidon opas onnenongintaan ilmestyi suomeksi vuonna 2023 ja toinen romaani Seurapiirineidon opas skandaaleihin vuonna 2024. Kuinka hukata lordi 10 päivässä on kolmas Seurapiirineidon opas.

Sophie Irwin Sophie Irwin
Kuva: Stephanie Alcaino

Muut teokset